Zagramy o brązowe medale

Drugą przegraną drużyny IKS GTM Konatsncin zakończył się mecz rewanżowy ćwierćfinału rozgrywek PLKnW. Wynik pierwszej kwarty 18 do 7 zwiastował powtórkę z blamażu w Konstancinie. Od początku drugiej odsłony meczu kilka udanych akcji w ataku, pozwoliło odrobić straty i zbliżyć się do rywala na 6 pkt. Przy stanie 28:22 zespół z Konina rozjuszony sytuacją, szybko wzmocnił szyki obronne i przystąpił do wymierzania kolejnych ciosów w ataku. W niecałe 3 minuty nasi rywale zdobyli aż 12 pkt. przy naszej 2 punktowej odpowiedzi, wynik do przerwy wynosił 40 do 24. Kolejne odsłony meczu, to próby zniwelowanie tej straty – tu swoim kunsztem strzeleckim popisywał się nasz zawodnik Piotr Pawełko, który przy wysokim procencie skuteczności, zaliczył aż 5 celnych rzutów za 3 pkt. Niestety nasi pozostali zawodnicy, nie mogli pochwalić się równą skutecznością i strat do końca meczu nie udało się zniwelować. Końcowy wynik spotkania 84 do 59 dla gospodarzy jednoznacznie wskazał, który zespół zagra w tegorocznym finale mistrzostw. Przeciwnikom gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Nasza drużyna, w dniu 13 maja, w pierwszym meczu finałowym powalczy o 15 brązowe medale w historii klubu. Nasz rywal nie jest jeszcze znany. Pierwszy mecz, pomiędzy drużynami z Wałbrzycha i Kielce zakończył się 7 punktową wygraną Górnika. I to ten zespół jest bliższy awansu do finału. Decydujące spotkanie odbędzie się już 7 maja w Suchedniowie. Wałbrzych posiada przewagę punktową, natomiast kieleckie Scyzory, przewagę własnego boiska oraz własnych kibiców – jaki będzie wynik batalii o finał? dowiemy się już w najbliższą niedziele – zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie.

Wyniki II rundy fazy Play Off

KSS Mustang Konin 84:59 IKS GTM Konstancin (18:7, 22:17, 28:17, 16:18)
Konin: Kornacki 15, Mosler 36, Brzeźniski 6, Darnikowski 2, Stelmasik 7, Jankowski 2, Póciennik 6, Tylak 4, Bystrzycki 6,
Konstancin: Dobek -, Tyburowski 14 (1×3), Staręga 2, Pawełko 24 (5×3), Abramek 1, Garbacz 7, Treter 6, Świeboda 5.

Orto-Medico Scyzory Kielce 70:55 Górnik Toyota Wałbrzych (12:11, 22:9, 17:11, 19:24)