Drużyna z Kielc o krok bliżej finału


Drużyna z Kielc o krok bliżej finału

W pierwszej rundzie fazy Play-Off zmierzyliśmy się z aktualnym Mistrzem Polski drużyną Orto-Medico Scyzory Kielce. Mecz był bardzo wyrównany i wynik był otwarty do ostatnich minut spotkania. Zwycięska dla naszego zespołu pierwsza kwarta (16:12), nie zwiastowała tak fatalnego przebiegu kolejnej odsłony meczu. W kolejnych minutach drugiej kwarty, zupełnie nie radząc sobie z mocną obroną przeciwników, tracimy aż 23 punkty, uzyskując zaledwie 8. Do przerwy na tablicy wyników widnieje stan 35 do 24, dla naszych przeciwników. W trzeciej kwarcie, wzmocniliśmy obronę i odrobiliśmy stratę 6 punktów. Ostatnia cześć meczu, to walka punkt za punkt. Na 5 minut przed końcowym gwizdkiem i przy remisowym wyniku, za 5 przewinień boisko opuszcza center drużyny gospodarzy – Szymon Gładysz. Od tego momentu wynik meczu powinien przechylić się na naszą korzyść – niestety tak się nie stało. Nie wykorzystujemy tej szansy, a w ostatnich minutach meczu drugi center Scyzorów – Filip Moćko aplikuje nam 15 punktów. Dzielnie po naszej stronie, wtóruje mu zdobywca 10 punktów (w tej części meczu) – Piotr Pawełko. Niestety nasi pozostali zawodnicy, nie popisują się równą skutecznością. Przegrywamy ostatnią cześć meczu 18 do 21, a całe spotkanie 59 do 67.
Dla naszego zespołu najwięcej punktów zdobyli: Piotr Pawełko 30 (2×3), Rafał Tyburowski 14 oraz Arkadiusz Garbacz 11.
Dla gospodarzy najlepiej punktowali: Filip Moćko 38 (2×3) oraz Krystian Sobieraj 15.

Mecz rewanżowy i decydujący o awansie do finału odbędzie się w Konstancinie w dniu 12 maja. Mając 8 punktową stratę, z tak mocnym przeciwnikiem o awans dla naszego zespołu będzie bardzo trudno. Musimy szybko wyciągnąć wnioski z ostatnich meczów i postarać się jeszcze zaskoczyć przeciwników.

W drugiej parze półfinałowej spotkały się zespoły z Wałbrzycha i Konina. Tu nie było niespodzianek – zawodnicy z Konina od początku do końca kontrolują wynik i pewnie wygrywają 86 do 49.

W Poznaniu, w pierwszym meczu o piąta lokatę, górą okazali się goście z Krakowa wygrywając 64 do 43.

Już dziś zapaszmy na mecze rewanżowe.

Fot.: https://www.facebook.com/scyzorykielce